Тренинзи

Тренинг портал за отворено учење

 

 

Во рамките на проектот EuroCC се развива и тренинг портал за отворено учење на темите поврзани со проектот, како што се HPC, HPDA и AI.

 

Порталот има за цел да претставува централна точка на која сите заинтересирани ќе можат да најдат едукативни материјали на наведените теми. На порталот е предвидено да има отворени курсеви за широка популација, кои секој заинтересиран ќе може да ги следи во време кога му одговара. 

 

Дополнително, порталот ќе се користи и за реализација на сите други едукативни активности во проектот, како на пример курсеви за индустриски патрнери, напредни академски курсеви, како и отворени форуми за дискусија и колаборација. Порталот, кој е во фаза на изработка, ќе биде достапен на https://learn.hpc.mk/ 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping